Bekomat – Bir Başarı Öyküsü

80’ler…

Klasik ürünümüzün 80’lerin çocuğu olduğunu biliyor muydunuz? Daha açık söylemek gerekirse, 1982’de, bugünün BEKO TECHNOLOGIES’in kurucusu Berthold Koch, ilk BEKOMAT’ı bu yıl piyasaya sürdü. İlk sensör kontrollü, elektronik seviye kontrollü yoğuşma tahliyesi olarak, o zamanlar tamamen yeni bir üründü. Ve tüm yenilikler gibi BEKOMAT’ın da güçlü yanlarını kanıtlaması için biraz zamana ihtiyacı vardı. Bununla birlikte, proses güvenilirliği hızlı bir şekilde ikna ediciydi, çünkü o sırada yoğuşma drenajı ya zamanlı solenoid valfler ya da manuel drenaj ile çalışıyordu ve her ikisi de yetersizdi. Özellikle mevsimsel sıcaklık dalgalanmaları sebebiyle. BEKOMAT burada küçük bir devrimdi.

Gelişim…

Kompresör üreticileri ve basınçlı hava kullanıcıları bunu gördü ve yoğuşma tahliyemiz başarıya giden yola girmiş oldu. Ve başarılı da oldu! Kısa süre sonra adı güvenli ve güvenilir yoğuşma drenajı ile eş anlamlı hale geldi. BEKOMAT, endüstrinin talepleri ile büyüdüğü ve kısa sürede örneğin patlamaya karşı koruma alanlarında veya çok kademeli kompresörlerle çalışabilecek model serilerine sahip olduğundan, Alman pazarından sonra uluslararası pazarları hızla fethetti. Daha fazla pazar payı, daha fazla pazar gereksinimi anlamına gelir – ve bu nedenle BEKOMAT, tüm gereksinimleri karşılamak için gelişmeye devam etti.

2021’de gerçek bir devrim…

2005 yılında küçük klasik için çok özel bir doğum günü vardı: Milyonuncu BEKOMAT üretildi! Böyle bir şeyi kutlayabilir ve biraz gurur duyabilirsiniz. Bitmekten çok uzak olan uzun bir gelişim yolunda bir kilometre taşı. Bazı yeni modeller ve ayarlamalarla sorunsuz giden yolculukta 2021’de başka bir vurgu daha hazırdı. Üretim sistemlerinde dijitalleştirme, IIoT, ağ oluşturma ve veri analizini geliştirdikten sonra BEKOMAT’ımız gerçek bir dijital oyuncu haline geldi. IIoT kontrollü üretim ve süreç dizilerine kolayca entegre edilebilen ve hem önceki hem de yeni görevini güvenilir bir şekilde yerine getiren BEKOMAT i4.0: kondensi boşaltmak, uzaktan hizmet almak ve sürekli veri teslim etmek. Bu sayede üretimlerdeki basınçlı hava uygulamaları optimize edilebilir ve en iyi basınçlı hava kalitesi sağlanıp belgelenebilir. Bir klasikten gelecekteki bir modele gerçek bir evrim..

Daha fazla bilgi…

BEKOMAT’ın en son sürümü hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Bize ulaşın, teknik ekibimiz ile görüşün!

TOP