Enerji Verimliliği Çalışmaları

Enerji verimliliği, endüstriyel işletmelerde üretim kalitesi ve miktarının düşüşüne yol açmadan, birim hizmet veya ürün miktarı başına enerji tüketiminin azaltılmasıdır. Sanayi sektörü için enerji verimliliği; enerji girdisinin üretim içindeki payının azaltılması ve aynı üretimin daha az enerji tüketerek gerçekleştirilmesidir.

İşletmenizdeki enerji verimliliğin sağlamak için bazı çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bizimle, makinalarınızın ve sistemlerinizin daha az kaynak ve daha az enerji tüketmesini sağlayacak teknik uzmanlara ve verimli teknolojilere erişebilirsiniz. Enerji verimliliği çalışmalarımız ile işletme maliyetlerinizi düşürmenize, üretim süreçlerinizin ve şirketinizin verimliliğinin sürdürülebilirliğinde artışa imkan sağlıyoruz.

Enerji verimliliği ile dünyayı koruyun

Yüksek enerji fiyatları, artan maliyet baskısı ve iklim koruma bilinci, enerji verimliliğini önemli bir iş görevi haline getirdi. Yiğittaşlar Enerji Verimliliği Çalışmaları, basınçlı hava kullanıcılarına, en iyi şekilde yararlanabilecekleri şekilde hazırlanan özelleştirilebilir, sistematik ve sürdürülebilir hizmetler sunar.

BASINÇLI HAVA ÜRETİMİNİN ENERJİ ANALİZİ

Verimli bir basınçlı hava üretimi için farklı çalışma zamanları ve farklı düzeylerdeki tüketimleri izleyerek, özel bir tüketim profili oluşturulmalıdır. Basınçlı hava üretimini ve kesinti sürelerini izledikten sonra oluşturulan tüketim profili, boyutlandırma ve kompresör çalışma sürelerini optimize etmeye olanak tanır.

BASINÇLI HAVA KALİTE ANALİZİ

Basınçlı havadaki yağ, su veya parçacıklar pnömatik bileşenlerin hizmet ömrünü olumsuz yönde etkiler. Basınçlı hava kalitesinde düşüş, proses güvenilirliği konusunda şüpheye sebep olur ve daha kötü senaryolarda ani makina durması gibi durumlara yol açabilir.

BASINÇ DÜŞMESİ ÖLÇÜMÜ

Sistemdeki basınç düşüşü, basınçlı hava sistemindeki farklı yerlerde veri kaydedicili birkaç basınç sensörü kullanılarak kaydedilebilir. Basıncı azaltarak, basınçlı hava üretimi için %8'e varan enerji tasarrufu elde edilebilir.

BASINÇLI HAVA TÜKETİM ANALİZİ

Çalışma ve dinlenme sırasında makinalarda hassas basınçlı hava tüketiminin ölçümü, makina döngüsü başına tüketim, dakika başına ortalama tüketim, ortalama basınç, maksimum/minimum basın ve hava hacmi akışı gibi çeşitli parametreleri analiz eder.

TOP