Beko Technologies – Bekomat

Bekomat, Beko Technologies tarafından geliştirilen, basınç kaybı olmadan seviye kontrollü kondens tahliyesi sistemidir.

Basınçlı hava üretim ve işleme esnasında en uygun uygulama kalitesine ulaşılabilmelidir. En önemli hedefimiz basınçlı havadaki kirleticileri ve nemi ortadan kaldırmaktır, bu kalitede bozulmalara hatalara hatta üretim kaybına ve ürünlerin kullanılamaz hale gelmesine neden olabilir. Bekomat ürünleri bu alanda büyük tasarruf sağlar.

Basınçlı hava üretim ve işlenmesi esnasında kondens oluşur. Çoğu durumda bu kondens yağ içerir, kir parçacıklarıyla kirletilmiştir ve basınçlı hava ağı üzerine dağılmış durumdadır. Bu maliyetlere ve hasarlara yol açan bir sistem sorunudur. Buna ek olarak, kondens düzenli birikmez; İklime, sıcaklığa, mevsime, günün saatine veya kompresörün kullanım süresine bağlı olarak değişir.

Miktar Ölçüdür:
Basınçlı hava üretimi esnasındaki gereksiz maliyetler ve hasarlar kondens tahliyesi miktarının ayarlanmasıyla önlenebilir. Bekomat kapasitif sensor fonksiyonuyla kondensi tahliye eder. Akıllı elektronik bölümler basınçlı hava kayıplarını önler ve enerji girişini minimize eder. Bu nedenle, Bekomat zaman kontrollü tahliye vanaları ile karşılaştırıldığında kendini 6 ay’da amorti eder.

Kondens damlacıkları hava girişinden girer (1) toplama çemberinde toplanır (2) başlangıçta, valf pilot hattı havası üzerindeyken kapalıdır (3) ve sübap iğnesi (4) ), membran üzerindeki basınç engelemesinden etkilenir (5). Membranın üzerindeki geniş yüzey yüksek kapanma gücüne sebep olur. Membran kapalıdır ve sızdırmaz. Kap kondensle dolduğunda, sensör (6) maximum noktasında sinyal verildiğinden dolayı sübap iğnesi ve membranın üzerindeki basınç düşüşü sonucunda, diyafram yukarı kalkar (7) ve boşaltma borusuna doğru kondens itilir (8).

Basınçlı havanın ekipmanlarda kullanımı sırasında, optimum uygulama elde edilmek için kalite sağlanması gerekir. Bu oldukça önemli bir kriterdir. Kirletici olan tüm maddeleri ve gereğinden fazla bulunan nemi basınçlı havadan uzaklaştırmak gerekir. Çünkü bunlar kalite sorunlarını meydana getiren en etkili faktörlerdir ve bu sebep ile üretimde birçok kayıplara ve çok fazla başarısızlıklara neden olabilir.

Beko Technologies Bekomat 20 ile Basınçlı Hava Kaybını Önleyin

Beko Technologies tarafından geliştirilen Bekomat 20, basınçlı havayı kaybetmeden yoğuşma suyunu gidererek enerji maliyetlerini ve CO2 emisyonlarını azaltır. Bunu, entegre olan kapasitif sensör, hacim kontrollü kondensat tahliyesi için akıllı elektronik ve özel tahliye diyaframı ile gerçekleştirir.

Filtreler ve Su Ayırıcılar için Bekomat 20

Beko Technologies tarafından üretilen Bekomat 20, su ayırıcılarda, filtrelerde ve benzeri ekipmanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış sağlam bir yoğuşma tahliye sistemidir. Sadece yağ ile yağlanan tesisler veya kompresörler için değil yağsız kompresörler içinde gayet uygun bir üründür.

Kontrol paneline rahat erişim, üstten ve önden erişilebilir. Entegre alüminyum yoğuşma kabına sahip sağlam plastik bir muhafazaya sahiptir.

Entegre filtre yönetimine sahip Bekomat 20FM (filtre servis ömrü izleme ve göstergesi) bağlı filtre elemanı için uygun maliyetli bir izleme çözümüdür.

Beko Technologies Bekomat® 20 Avantajları

  • Boşaltma sırasında basınçlı hava kaybı olmaz
  • Düşük işletme maliyeti
  • Üst Düzey Güvenilirlik
  • Dayanıklı ve kirlenmeye karşı dirençli
  • Emülsiyonların büyük vana çapları oluşturmasını önler
  • Mekanik hassas bir bilişim barındırmaz
  • +60 ° C’ye kadar olan sıcaklıklarda çalışmak için tasarlandı
  • Kurulumu kolay ve neredeyse bakımı hiç gerektirme
  • Kir yüküne dayalı otomatik temizleme işleminin otomatik başlatılması

 Beko Technologies ile Konforlu ve Basitleştirilmiş Bakım

Beko Technologies ürünlerinden Servis Ünitesi, bakım kısmında basitleştirilmiş yapısıyla kolay ve bir o kadar konforlu bakım sunmaktadır. Servis ünitesi ürünlerinde bir servis göstergesi yaklaşmakta olan bakım veya servis hakkında zamanında bilgi verir.

Öyle ki aşınmaya maruz kalan veya basınç altındaki tüm parçalara tek bir el hareketi ile ulaşabilmek mümkün. Kullanıcı dostu olan Servis Ünitesi ürünlerinden Bekomat 31U ve 32U basınçlı bir adaptörle birlikte basınçlı bir hava sistemine bağlantısını kolaylaştırır.

Beko Technologies Servis Ünitesi Avantajları

Tak ve Çalıştır: Haftalık denetimler, elektrik denetimleri veya temizlik gerekmez

Servis-Unite: Basınç ve fonksiyon testleri yapılıp iki yıl garanti sağlar. Standart olarak güç ve alarm sinyali ile + 70 °C’ye kadar olan sıcaklarda çalışma imkânı sağlar.

Kolay Kurulum Bakım Gerektirmez: Çok yönlü bağlantı seçenekleri ile kolay bağlantı. Servis ünitesinin kolay değişimi sayesinde kolay sorunsuz kullanım sağlar.

Tam Otomatik Çalışma ve İzleme: Modern sistem izleme bağlantısı. Kirlenmenin artması durumunda kendi kendini temizleme ve işlemi otomatik olarak başlatması ekstra kolaylık sağlar. Servis ünitesinin zamanında değişimi için servis gösterisi ikaz verir.

Bekomat Otomatik Tahliye Cihazları hakkında daha fazla bilgi ve detay için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bekomat Otomatik Tahliye Cihazları

Tüm yazılarımız için tıklayın.

Yiğittaşlar hakkında daha çok bilgi almak için biz kimiz adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

TOP