Basınçlı Hava Kaçak Tespit Cihazı

Basınçlı hava oldukça pahalı bir enerji şeklidir. Endüstriyel tesislerin yüksek enerji ihtiyaçlarını karşılamak için basınçlı hava üretmesi zaruridir ve basınçlı hava üretiminde, üretilen enerjinin %20 ila %40’ı, basınçlı hava kaçakları sebebiyle kaybedilir. Basınçlı havayı üretmek kadar, üretilen basınçlı havanın kaçaklardan arındırılması da önemli bir husustur. Sistematik olarak basınçlı hava kaçaklarının tespit edilmesi ve ortadan kaldırılması, ciddi boyutlarda enerji tasarrufu sağlayabilir.

Basınçlı havada enerji verimliliği çalışmalarımız kapsamında gerçekleştirdiğimiz basınçlı hava kaçak tespit çalışması, gerçek zamanlı olarak tesisat üzerindeki hava ve gaz kaçaklarını tespit edip, işaretlememizi sağlar.

Basınçlı hava sistemlerinde bulunan kaçaklar, büyük miktarda enerji ve para kaybına sebep olur. Basınçlı hava kaçak tespiti ile kaçakların tespit edilip belgelenmesi ve giderilmesi önemli bir enerji tasarrufu sağlar.

Basınçlı Hava Kaçak Tespit Cihazı

Basınçlı havada kaçak tespit çalışmalarını LKS1000V2+ ve LKS1000V3+ cihazlarımız ile gerçekleştiriyoruz. Leakshooter ile kaçakların yerlerini tam olarak bulabiliyor, işaretleyebiliyor ve fotoğraflayabiliyoruz.

LKS1000V2+ basınçlı hava, buhar, basınçlı gaz ve vakum kaçaklarının tespitini yapabilir. LKS1000V3+ ise benzersiz ve sansasyonel bir algılama cihazıdır. Basınçlı hava kaçaklarının yerini tam olarak bulmak için kamera ve dinamik ekran hedefi kullanır. Ayrıca LKS1000V3+ hava kaçaklarının yanında buhar kondenstoplarında arıza tespiti yapmaktadır.

Kaçak tespit çalışmasını nasıl yapıyoruz?

Alanında uzman en az iki personelimiz fabrika sahanızda kaçak tespit cihazı ile hava hatlarını kontrol ederek basınçlı hava kaçaklarını tespit ederler. Tespit edilen basınçlı hava kaçakları, cihaz üzerinden fotoğraflanabilir ve isimlendirilebilir. Basınçlı hava kaçak tespit çalışmasını gerçekleştiren ekibimiz, kaçakların yerinin net olması adına etiketleme işlemi yapar.

Gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda basınçlı hava kaçaklarının maliyet hesabı yapılır. Basınçlı hava kaçak tespit çalışmalarında kullandığımız LKS1000V2+ ve LKS1000V3+ cihazlarımız ile maliyet hesabı yaparak bir yıl içerisinde kaçakların meydana getirdiği maddi kaybı ve m3/saat cinsinden kaybolan hava miktarını raporluyoruz.

Basınçlı hava kaçak tespit cihazlarımız ile ilgili detaylı bilgi almak için Leakshooter LKS1000V2+ ve LKS1000V3+ sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıca ürünler hakkında daha fazla bilgiyi, kaçak tespit cihazı ürünlerimize özel hazırladığımız www.leakshooter.org web sitemizden de edinebilirsiniz.

Blog yazılarımız için burayı tıklayabilirsiniz.

TOP