Basınçlı Hava Kurutucu Önemi

Basınçlı Hava Kurutucu neden önemli? Basınçlı Hava Kurutucu çeşitleri nelerdir? Basınçlı Hava Kurutucu neden önemli? Bu yazımızda sizlere bu soruların cevaplarını paylaşıyor olacağız.

Basınçlı hava Kurutucu Nedir?

Basınçlı Hava Kurutucu: Normal şartlarda bir ortam içerisinde gözle görülemeyen hava ve su molekülleri yani nem bulunmaktadır. Bu ortamlarda çalıştırılan kompresörler olduğunda, kompresörler çektikleri havayı sıkıştırmaktadırlar. Bu durumda sıkıştırılan havanın içerisinde bulunan nem suya dönüşmüş olur. Nem ve su basınçlı havanın içerisinde her zaman vardır. Daha kolay bir yol ise tanımlamak gerekir ise basınçlı hava kurutucu, atmosferden elde edilen havayı sıkıştırarak basıncın artmasını sağlayan bir makinedir.

Basınçlı Hava Kurutucu Önemi

Basınçlı Hava, pahalıya mal olan üretim arızalarından kaçınmak için kuru, yağsız ve temiz olmalıdır. Bu gibi arızalarda maliyeti çok yüksek ve iş sürekliliğini durduracak kadar tehlikeli sonuçlar ortaya çıkarabilir. Bunun olmaması için Basınçlı Hava Kurutucu sistemleri devreye girer. Basınçlı hava kurutucular, kompresöre emilen havanın sıkıştırmasıyla bir basınçlı hava üretir ve bu hava genel olarak kirletici maddeler, pislik parçacıkları ve daima basınçlı havada kendiliğinden yoğunlaşan su buharı şeklinde nem içerir. Bu bulunan nem daha sonra çalışma bozuklukları meydana getirerek önemli arızalar meydana getirir. Bu arızaları Basınçlı Hava Kurutucu ile önlemek mümkün.

Basınçlı Hava Kurutucu Çeşitleri

Basınçlı Hava Kurutucular Kimyasal ve Gazlı olarak 2 çeşidi mevcuttur. Kimyasal kurutucularda ısıtmalı tip ve ısıtmasız tip olarak ikiye ayırabiliriz. Gazlı hava kurutucular ise Soğutuculu ve Buran Soğutma tip olarak ikiye ayrılmaktadır. İlerleyen yazılarımızda bu hava kurutucular hakkında daha detaylı bilgiler paylaşıyor olacağız. Basınçlı hava hakkında daha fazla bilgi ve detay, ürünler hakkında daha fazla bilgi ve detay için aşağıdaki linkten ürünlerimiz sayfasında inceleyebilirsiniz.

Basınçlı Hava Kurutucu Ürün Sayfası

Diğer ürünlerimiz için ilgili ürünlerimiz sayfasını ziyaret edebilir ya da diğer ürünler ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için info@yigittaslar.com adresimize mail gönderebilirsiniz.

Basınçlı Hava Kaçak Tespit cihazları hakkında bilgi için leakshooter.org sitemizi ziyaret edebilir, ürünleri incelemek için ürünler sayfasını kontrol edebilirsiniz.

Yiğittaşlar Endüstriyel Filtrasyon ve Basınçlı Hava Sistemleri A.Ş.

TOP