Çiğlenme Noktası Ölçüm Cihazı

Basınçlı hava sistemlerinde, basınçlı havanın kalite ve etkinliğinin ayrılmaz bir parçası olan birçok değişken bulunur. Daha kuru hava gerektiğinde, kurutucuların çiğlenme noktalarını sürekli ve doğru şekilde izlemek, ekpimanlar için çok önemli bir faktör olabilir.

Çiğlenme noktası, basınçlı havadaki su buharının yoğuşarak sıvı hale geldiği sıcaklıktır. Kompresör havayı sıkıştırırken depolanan hava çok sıcak hale gelebilir ve çok su buharı içerebilir. Hava soğudukça bu buhar yoğuşur. Yeterli yoğuşma oluştuğunda hava hattında serbestçe akan su bulunur hale gelir. Basınçlı havada su bulunması asla iyi bir durum değildir ve uygulamaya bağlı olarak, çok zararlı olabilir.

Çiğlenme noktası ölçüm cihazlarımız tüm kurutucular için çiğ noktası ölçümü gerçekleştirmenize olanak sağlar.

Basınçlı Hava Kurutucunun Önemi

Basınçlı hava, pahalıya mal olan üretim arızalarından kaçınmak için kuru, yağsız ve temiz olmalıdır. Bu gibi arızalarda maliyeti çok yüksek ve iş sürekliliğini duduracak kadar tehlikeli sonuçlar ortaya çıkabilir. Bunun olmaması için basınçlı hava kurutucu sistemleri devreye girer. Basınçlı hava kurutucular, kompresöre emilen havanın sıkıştırmasıyla bir basınçlı hava üretir ve bu hava genel olarak kirletici maddeler, pislik parçacıkları ve daima basınçlı havada kendiliğinden yoğunlaşan su buharı şeklinde nem içerir. Bu bulunan nem daha sonra çalışma bozuklukları meydana getirerek önemli arızalara sebep olabilir. Bu arızaları basınçlı hava kurutucu ile önlemek mümkündür.

ÇİĞLENME NOKTASI İZLEME

Çiğlenme noktası ölçümleri, basınçlı havanızda çoğu uygulamada basınçlı havanın kalitesini düşüren yoğuşmuş suyun oluşmaması için oldukça önemlidir.

ÇİĞLENME NOKTASI NEDİR?

Çiğlenme noktası, basınçlı havadaki su buharının yoğuşarak sıvı hale geldiği sıcaklıktır.

NASIL ÖNLEM ALINIR?

Doğru hava kurutucu seçimi ve uygulamaları ile havanızın çiğlenme noktasını düşürebilirsiniz. Kurutucunun çiğlenme noktasının ölçülmesi ile nem ve bakteri olasılığını engelleyebilirsiniz.

DOĞRU EKİPMAN

Kurutucunuzun çiğlenme noktası ölçümü için bize danışın, sisteminize en uygun ekipmanlar ile en iyi sonuçlar elde etmenize yardımcı olalım.

TOP