İnvertörlü Turbo Kompresör - Tamturbo®

Bütün Tamturbo® Touch-Free™ kompresörleri, değişken hız kontrolü olup, doğrudan çalıştırılarak endüstri alanındaki müşteriler için tamamen yağdan arındırılmış hava üreten yüksek hızlı turbo kompresörlerdir. Türbin çarkları, herhangi bir bağlantı olmadan motor şaftının üzerine entegre edilmiştir.

Dokunmadan kontrol edilebilen™ kompresörlerimiz sade ve eşsiz bir ilkeye dayanılarak tasarımlanmıştır: parçalar dokunmaya ihtiyaç duyulmadan kontrol edilebilmekte ve aşınmamaktadır. Parçalar aşınmamakta ve hata yapmamaktadır. Bütünü oluşturan döner parçaların arasında metallerinin birbirleriyle olan teması ortadan kaldırılmıştır. Bu yüzden, yıpranabilecek, yenisinin takılması gerekecek, yağlanması gerekecek ya da boşa enerji tüketecek hiçbir dönen parça bulunmamaktadır. Tamturbo®’nun Dokunulmadan kontrol edilebilen™ Teknolojisinin özü, Aktif Manyetik Yataklar (AMB) olup, bu sayede, dönen parçalar havaya kalkmakta ve hiç bir şeyle temas etmemektedir.

En önemlisi, Touch-Free™ kompresörlerimizin içerisinde herhangi bir yerinde bir damla yağ bulamazsınız.

Dokunmadan kontrol edilebilen, bakım yapılmayan hava

Artık basınçlı havaya ulaşmanın daha iyi bir yolu var. Dokunmadan kontrol edilebilen™ hava ile birlikte, kompresörünüz dahil hiçbir şeye dokunmanız gerekmeyecek. Ne üretim takviminize ne de iş sermayenize; çünkü, Tamturbo, artık hava kompresörüyle ilgili değil, tamamıyla havayla ilgilidir.

Tamamen %100 Yağdan Arınmış = %0 Yağlı Hava Riski

Tamturbo’yla ne yaparsak yapalım, herşey % 100 yağdan arınmıştır. Müşterilerimizin kalite taleplerini karşılayabilmek amacıyla bütün yağlı hava risklerini ortadan kaldırmaktayız. Bu yüzden, örneğin, yiyecek ve içecek, elektronik, kimyasal, otomotiv, tekstil, baskı (matbaa) vb. bütün yağ kirlenmelerine % 0 tolerans gösteren endüstriyel alanlar için doğal seçenek olma özelliğini taşımaktayız.

Tipik bir “yağdan arındırılmış” kuru vidalı bir kompresörün aslında 15 galona (60 litreye) kadar yağ içerdiğini biliyor muydunuz? Böylesi bir kompresör hiç de yağdan arındırılmış sayılmaz.

Her bir kuru ‘yağdan arındırılmış’ vidada, havayı yağdan ayıran tek şeyin yalnızca basit bir keçe olduğunu hiç fark ettiniz mi? Ve, “yağdan arındırılmış” kuru vidalar eskidikçe, yağ sızdırma riski daha da artmaktadır.

Neyse ki, çok daha iyi ve % 100 yağdan arındırılmış bir seçenek bulunmaktadır.

Food & Beverage

Electronics

Pharmaceutical & Medical

Manufacturing

Automotive

Textile

Printing

Tamturbo® Touch-Free™ Teknolojisi size bakım gerektirmeyen bir hava sağlamaktadır.

YÜKSEK NİTELİKTEKİ PARÇALARA GÖNÜL RAHATLIĞIYLA ERİŞİM
En üst düzeydeki güvenirliği sağlayabilmek için ürünlerimizde en iyi parçaları (hammaddeleri) kullanmaktayız. Örneğin çarklarımız, beklentilerinizi kesin olarak karşılayabilmek amacıyla en sert titanyumdan yapılmaktadır. Dâhiyane tasarımımız son derece sade olup, yalnızca Aktif Manyetik Yataklı (AMB) yüksek hızdaki motorlara sahiptir ve çarkların dişleri, manşonları, mekanik yatakları ya da yağ tıkaçları bulunmamaktadır. Ek olarak, doğrudan sürüm ünitesi tamamen bakım gerektirmeyen nitelikte olup, herhangi bir komplikasyon ya da risk taşımamaktadır.

YALNIZCA İHTİYAÇ OLUNDUĞUNDA SERVİS
İster planlı, isterse plansız olsun, kompresörün çalışmadığı ve üretimde kullanılmadığı süre işletmenizde masrafa yol açacaktır. Saate dayalı tipik bakımdan farklı olarak, Tamturbo® kompresörlerine yalnızca ihtiyaç duyulduğunda dokunulmaktadır. Dâhiyane bir biçimde sade olarak yapılmış tasarımımız, herhangi bir hava kompresöründe ters gidebilecek neredeyse herşeyi ortadan kaldırmaktadır: çarklar, yataklar, tıkaçlar, yağ separatörleri, yağ pompaları, filtreler ve tabii ki de yağ.

SÜRPRİZLERE YER YOK
Biz sizin kompresörlerinizi uzaktan izlediğimizden, sizin uğraşmanıza gerek kalmamaktadır. Uzaktan izleme ve hata tanımlama sistemlerimizle, kullanıcılar kompresörün optimizasyonunu denetleyebilirler ve içeri giren hava filtresindeki değişiklik sorunlarını tanıma gibi, herhangi bir önleyici bakım gerekmeden önce uyarılar alabilirler. Ek olarak, aşınması mümkün olan hareketli parça bulunmadığından, yağ değişimi ya da parça değişimi gerekli olmadığından, kompresörün durdurulmasına gerek duyulmamaktadır ve kompresörünüz ömrü, “yağdan arındırılmış” kuru vidanın bir hayli ötesine uzanmaktadır.

Bu dertsiz bir kompresördür.

ARTAN ELEKTRİK FATURALARINDAN KURTULUŞ

Enerji faturalarındaki % 15-20 civarında bir düşüş kulağa nasıl geliyor? Peki, ya değişiklik gösteren hava kullanımı gereksinimlerindeki tutarlı bir tasarrufa ne demeli? Artık ikisine de sahip olabilirsiniz. Ek olarak, “yağdan arındırılmış” vidalardan farklı olarak, Tamturbo® kompresörlerinin verimliliği ünitenin bütün ömrü boyunca sabit olarak kalmaktadır. Ve de aynı verimlilik, geniş kapasiteli devrilme erimi boyunca, maksimum akımın % 63’ ü kadar sürmekterdir.

BAKIMA GEREK YOK!

Tamturbo® Dokunmadan kontrol edilebilen™ kompresörün hayati önem taşıyan parçaları için hiç bir zaman masrafl ı bakım gerekmemektedir. Bakım yalnızca hava filtresi ve O-ring değişimleriyle sınırlı kalmaktadır. Ek olarak, eğer bizim Dokunmadan kontrol edilebilen™ Hava programımıza ihtiyaç duyarsanız, biz bununla da ilgileniriz.

ENERJİ İSRAFINA NEDEN OLAN ÜFLEMEDEN KURTULUŞ

Endüstri lideri olan kapasite devrilme erimimiz % 63’e kadar uzanmakta olup, bu oran geleneksel santrifüj turbo kompresörlerden yüksektir. Tamturbo® kompresörleri, kompres edilmiş havanın kaçağının üfl enmesi için enerji harcamaya gerek kalmadan geniş bir kapasite aralığına uygun olarak optimize edilmektedirler.

ÇEVRESEL YÜKLERDEN KURTULMA

Kompresörlerde yağ olmadığından, geri dönüştürülecek, atılacak veya doğayı etkileyecek bir yağ ve yağ filtreleri de bulunmamaktadır. Ek olarak, enerji kullanımınızı azaltmak sürekliliğinizi artırmaktadır.

Erişilemeyecek bir ömür döngüsü

Market lideri verimlilikle ve ustalıkla dokunmadan gerçekleştirilen™ bakım sistemiyle, Tamturbo® kompresörleri normalin çok altında bir masraf ile bir kompresöre sahip olma imkanı sunmaktadır.

Bir kompresör seçtiğiniz zaman, on yıllar sürecek bir partner de seçmiş oluyorsunuz. Bu, kompresörün hayat boyu işletme masraflarını, satın alma masrafına göre çok daha önemli bir konuma getirmektedir.

Toplam işletme maliyetleri birçok etkenin sonucudur, örneğin; satın alma maliyeti, periyodik bakım, servis ve sürdürme maliyeti, tamir ve bakım ve tüketilen enerji maliyeti. Tamturbo®’ nun dokunmadan konrol edilebilen™ kompresörleriyle birlikte çoğu pahalı parçalardan önemli bir ölçüde tasarruf edeceksiniz: Enerji, servis, işletme, tamir, bakım. Tamturbo® üniteleri “ yağdan arındırılmış” vidalı kompresörlere göre daha iyi enerji verimliliğine sahiptirler, böylece, önemli ölçüde para ve enerji tasarrufu yapılmaktadır. Tamturbo®’ nun dokunmadan kontrol edilebilen teknolojisiyle birlikte, periyodik bakım ustalıkla en aza indirilmiştir.

ISIYI KULLANIN
En iyi değişken devirli kompresörlerin enerji verimliliğine ek olarak, Tamturbo® kompresörleriyle, işlem sırasında üretilen ısı verimli bir şekilde kullanılabilmektedir. Standart su soğutma sistemlerimiz daha kolay enerji tasarrufu sağlamaktadır; güç tüketimi, ısıtma veya başka ihtiyaçlar için kompresörün güç tüketiminin 93%’üne kadar tekrardan kullanılabilir. Çoğu kompresör bu enerjiyi atmosfere salarak boşa harcamaktadır.

Erişilemeyen güvenilirlik

BİLİMİN MÜHENDİSLİKLE KESİŞTİĞİ NOKTA
Tamburbo® kompresörlerinin direkt akuple turbo teknolojisi birkaç eşsiz ilke çerçevesinde oluşmaktadır. Tüm Tamturbo® yağdan arındırılmış kompresörlerin özünde patentli kapasite kontrol ve işletme yöntemimiz ve sektörde öncü olan değişken hızlı sürücülerle birlikte 3 kademeli kompresörlerin işletilmesi bulunmaktadır.

Dokunmadan kontrol edilebilen teknolojinin™ anahtar faktörleri arasında Tamturbo®’ya ait olan Aktif Manyetik Rulman (AMR) bulunmaktadır. Sürtünmesiz şaft ile birlikte sıfır çekme direnci ve metalin metale teması ortam sağlayarak parçalarımız asla kırılmaz ve aşınmaz; çünkü, temas etmezler ondan dolayı da arızalanmazlar. Titreşimi ortadan kaldırmak için Aktif Manyetik Rulman (AMR) anında tepki gösterir.

Kendini koruyan havaya yükseltme mekanizması tesislerinizde güç kesilmesi gibi oluşabilecek olayları önler, rotasyonun devrimi ve kapasitörlerde depolanan güç ise rulmanlara motor yavaşlayıp durana kadar enerji sağlar.

Tamturbo® kompresörleri sektörde öncü olan ve maliyet tasarrufu yapan özelliklerle donatılmıştır. HVAC, yağ ve gaz sahaları , derin deniz gazı pompaları ve diğer zorlu yerlerde yüzü aşkın AMB uygulamasından sonra ürünlerimizim teknolojisi kanıtlanmış, üstünlük ve öncülük gerektiren uygulamalar yapılmıştır.

Sürekli Değişen Hava İhtiyaçlarına Uyum Sağlar

Normal santrifüjlü turbo kompresörler maksimum (veya tam) debi için optimize edilmiştir. Gerçekte, basınçlı hava ihtiyacı nerdeyse hiçbir zaman sabit olmaz. İşte bu yüzden Tamturbo® kompresörleri, basınçlı havanın enerji kaybı olmadan geniş debi aralığı sağlanması için optimize edilmiştir.

Tamturbo® VSD ve opsiyonel difüzör kontrolü iyi verimlilikte en geniş debi aralığını sunmaktadır. % 63’ lük devrilme oranına kadar Tamturbo® kompresörleri enerji kaybı olmadan gerekli hava ihtiyacını sağlar. Herkesin bildiği gibi düşük hızlarda düşük verimlilik veren “yağsız” vidaların aksine, Tamturbo®’ nun ünite verimliliği kısmi yükte ve yüksek kapasite aralığının üstünde bile hep üst düzeydedir.

TOP