Bekomat Otomatik Tahliye Cihazları

Elektronik seviye kontrollü yoğuşma suyu tahliyesi, verimli yoğuşma suyu deşarjı ile eş anlamlı hale gelmiştir. Hacim kontrollü ve basınçlı elektronik kayıpları önlemek için akıllı elektronik ile enerji tüketimini ve maliyetleri en aza indirir. Bu sadece bizim görüşümüz değil, aynı zamanda BEKOMAT'ı şu anda piyasada bulunan en güvenli ve en ekonomik kondens tahliye ünitesi olarak gördüğü için tavsiye eden birçok ünlü kompresör üreticisinin görüşüdür.

Bekomat Otomatik Tahliye Cihazları

Yoğuşma suyu deşarj gereksinimleri, nihai olarak, işlemden geçirilen basınçlı havanın kullanıldığı amaç ile belirlenir. Müşterilerimize özel uygulamaları için optimize edilmiş çözümler sunmayı hedefliyoruz. Kapsamlı yoğuşma suyu drenaj çeşitlerimizle, elbette son derece özel uygulamalar da dahil olmak üzere neredeyse tüm kompresör tipleri ve performans seviyeleri, sistem basınçları ve çalışma koşulları için hizmet veriyoruz.

Bekomat Fonksiyonları

BEKOMAT, kondensatını basınçlı hava kaybı olmadan tahliye ederek enerji maliyetlerini ve CO2 emisyonlarını azaltır. Bu, entegre kapasitif sensör, hacim kontrollü yoğuşma deşarjı için akıllı elektronikler ve özel bir deşarj diyaframına sahip kanıtlanmış pilot kontrollü solenoid valf ile mümkün kılınmıştır.

Uygun Maliyetli ve Güvenilir

BEKOMAT serisi, neredeyse her uygulama için sadece doğru çözüm değil, aynı zamanda en uygun düşük enerjili çözüm olan 12, 13, 14 ve 16 standart üniteleri de sunmaktadır. Hacim kontrollü yoğuşma deşarjı için entegre kapasitif sensör, enerji tasarrufuna yardımcı olur ve verimliliği artırır - BEKOMAT'tan beklediğiniz budur.

Basınçlı hava üretimindeki gereksiz maliyetler ve hasar sadece hacim kontrollü yoğuşma tahliyesi ile etkili bir şekilde önlenebilir. Bu nedenle BEKOMAT yoğuşma suyu tahliyesi kapasitif bir sensörle çalışır. Akıllı elektronik parçalar basınçlı hava kayıplarını önler ve enerji tüketimini en aza indirir. Bu nedenle, elektronik olarak düzenlenmiş yoğuşma suyu deşarjı, drenaj, zaman kontrollü drenaj vanalarına sahip cihazlara kıyasla genellikle yarım yıl içinde kendini amorti eder.

Bekomat Videolar

Berkomat Otomatik Tahliye

Bekomat kullanımı ile ilgili, video ve görsel arşivimizden faydalanabilirsiniz.
Ürünlerimizin özelliklerini ve detaylarını içeren kataloglara ürün sayfalarından erişebilirsiniz.

BEKOMAT 03/06 / LA / LALP

Kompresörün çalışma basıncı 0,8 bar'ın altına düşerse (örneğin rölanti aşamasında çok kademeli kompresörlerde), ek bir vana açılmaz. Yoğuşan su daha sonra basınçsız olarak boşalabilir. Çalışma basıncı tekrar 0,8 bar'ı aşarsa, boşaltma valfı kapanır ve BEKOMAT standart fonksiyonunda çalışır.

LP versiyonu, 0,4 bar'a kadar düşebilen çalışma basınçları için özel olarak tasarlanmıştır. PN 25 ve / veya PN 63 bar'a kadar çalışma basınçları için yüksek basınç versiyonları mevcuttur.

BEKOMAT 03/06 VAC

BEKOMAT VAC yoğuşma suyu tahliyesi, 0.1 - 1.8 bar (mutlak) işletme basıncına sahip kondensi ve diğer ortamları negatif basınç ve vakum sistemlerinden boşaltmak için özel olarak tasarlanmıştır. Ayrıca normal atmosferde devam eden prosesler için de uygundur. Özel gereksinimlerinizi karşılamak için tasarlanan sağlam, hacim kontrollü yoğuşma suyu, sert kaplamalı bir versiyon veya paslanmaz çelik olarak tasarlanmış ve üretilmiştir.

BEKOMAT 08/09

Bu BEKOMAT yoğuşma drenajının tam muhafazası paslanmaz çelikten imal edilmiştir ve bu nedenle agresif ortamlarda ve aynı zamanda yoğuşma maddelerinin özel gaz sıkıştırmasından boşaltılması için tasarlanmıştır. Genel olarak petrol fabrikalarında ve rafinerilerde, petrokimya endüstrisinde ve ham veya mineral yağ tesislerinde kullanılmaktadır. Bunlar, piyasada bulunan ve elektronik olarak kontrol edilen en büyük yoğuşma suyu tahliye sistemleridir ve bu gereksinimler için özel olarak tasarlanmış ve üretilmiştir.

BEKOMAT 12/16

BEKOMAT serisi, hemen hemen her uygulama için sadece doğru çözüm değil, aynı zamanda en uygun düşük enerjili çözüm olan 12, 13, 14 ve 16 standart ünitelerini de sağlar. Su seviye sensörlü çalışma prensibi, enerji tasarrufu sağlamaya ve verimliliği artırmaya yardımcı olur - BEKOMAT'tan beklediğiniz şey budur.

Basınçlı hava üretimindeki gereksiz maliyetler ve hasarlar sadece su seviye sensörlü tahliye ileı ile etkin bir şekilde önlenebilir. Bu nedenle BEKOMAT yoğuşma suyu tahliyesi kapasitif bir sensörle çalışır. Akıllı elektronikler basınçlı hava kayıplarını önler ve enerji tüketimini en aza indirir. Bu elektronik olarak düzenlenen kondensat tahliyesinden dolayı, drenaj, zaman kontrollü drenaj valflerine sahip cihazlara kıyasla genellikle yarım yıl içinde kendini amorti eder.

BEKOMAT 20

Entegre filtre yönetimine sahip BEKOMAT 20 FM (filtre durum zaman göstergesi ve filtre durum kontrolü), bağlı filtre elemanı için uygun maliyetli bir izleme çözümüdür. Su ayırıcılar, filtreler veya benzeri uygulamalar için sağlam bir yoğuşma suyu tahliyesi olarak tasarlanmıştır ve hem yağlı hem de yağsız kompresörlü sistemlerde kullanılabilir. BEKOMAT 20 FM'nin plastik gövdesi, bir iç alüminyum yoğuşma kabı ile donatılmıştır. Ön panel görünür ve üstten ve önden çalıştırılabilir.

BEKOMAT CO

Standart tasarım, BEKOMAT'ı özellikle güvenilir ve sağlam kılan korozyona dayanıklı alüminyumdan yapılmıştır. Gümüş renkli bir kaplama muhafazanın dışını korur. BEKOMAT CO modelleri, yağsız veya agresif kondensatlarla çalışması için önceden belirlenmiştir. Muhafazaları ayrıca, tamamen camdan üretilmiş, yüksek kaliteli sert bir kaplama ile patlatılmış ve korunmuştur.

Resim: Standart versiyonda alüminyum kaplama, CO yağsız ve agresif yoğuşmalar için sert kaplamalı.

BEKOMAT 31/33

BEKOMAT 31U, 32U, 33U ve 33U CO serisinin yenilikçi tasarımı, basitleştirilmiş kullanımın yanı sıra minimum zaman harcayarak kurulum ve bakım sağlar. Cihazlar, hızlı serbest bırakma konektörleriyle birleştirilmiş en fazla üç üniteden oluşur. Kontrol ve sensör üniteleri sadece bir kez monte edilir, bakım amacıyla sadece servis ünitesinin (tüm aşınma ve basınç parçaları dahil) değiştirilmesi gerekir. Bu sağlam yoğuşma suyu tahliyesi hem yağlı hem de yağsız, agresif yoğuşucular için uygundur.

Bir servis göstergesi, yaklaşmakta olan bakım ve / veya servis birimi değişimi hakkında zamanında bilgi verir. Aşınmaya maruz kalan veya basınç altındaki tüm parçalara tek bir elle ulaşılabilir. Ne elektrik tesisatı ne de contaların ve tek parçaların montajı gerekli değildir. Kurulum konsepti ayrıca özellikle kullanıcı dostudur ve zaman tasarrufu sağlar: Cihaz sadece bir kez elektriksel olarak bağlanmalıdır. Sağlam yuva ayrıca IP67'ye göre su geçirmezdir. BEKOMAT 31U | 32U, bir basınçlı adaptörle basınçlı hava sistemine bağlantıyı kolaylaştırır.

BEKOMAT 33U’nun servis ünitesi güç kaynağından ve yoğuşma alıcı deposundan ayrılırsa, besleme tankı her zaman basınçlı hava sistemine bağlı kalır. Bu bakım sırasında zaman ve emekten tasarruf sağlar.

BEKOMAT BAKIM KİTİ

BEKOMAT'a zaman zaman servis yapılmalıdır. Bu nedenle uygun bir aşınma parçası seti sunuyoruz. Ek olarak, tüm basınçlı hava işleme sisteminizin bir değerlendirmesini yapabilir ve buna göre optimizasyon konusunda size yardımcı olabiliriz.

TOP