DF Basınçlı Hava Filtresi

Debi optimize filtre tasarımı, geleneksel filtrelere kıyasla basınç kaybını % 50 azaltır. Birden fazla gövde boyutu, eleman tipi ve aksesuar olarak mevcuttur.

Donaldson DF Basınçlı Hava Filtresi

Filtre tasarımı yüksek performans, daha fazla verimlilik, kullanım kolaylığı, esneklik ve güvenliği bir araya getirir.

Yüksek performans - yenilikçi filtreleme teknolojisiyle eşleştirilmiş, akış için optimize edilmiş filtre tasarımı, geleneksel filtrelere kıyasla basınç kaybını% 50 azaltır.

Güvenlik - Benzersiz süngü kilidi, daha fazla güvenlik için filtrenin basınç altında açılamamasını sağlar.

Enerji tasarrufu - zamanında filtre elemanı değişimi ile daha fazla enerji tasarrufu sağlandığını göreceksiniz. Eleman değişimi, fark basıncını sürekli olarak ölçen Ekonomizer tarafından belirlenir. Entegre bir mikroişlemci ölçülen verileri değerlendirir ve basınç kaybından kaynaklanan daha yüksek enerji maliyetlerini yeni bir filtre elemanının maliyetleriyle karşılaştırır.

Ultra Filter Basınçlı Hava Filtresi - Donaldson Filter

Yeni filtreleme teknolojisi ile performansta önemli ölçüde artış. Elektrik, su ve gazın yanı sıra, basınçlı hava, en yaygın olarak kullanılan enerji kaynaklarından biridir. Bu nedenle, yüksek kalitede temiz basınçlı hava elde edilmesi için şu hususların dikkate alınması gerekir:

• Ekonomik filtrasyon
• ISO 12500-1 standartlarına göre valide edilmiş performans
• ISO 8573-1:2010 Basınçlı Hava Kalite Standartlarına uygunluk konusunda filtrenin güvenilir olması

Her filtrasyon sisteminin en önemli parçası filtre elementidir. Yüksek üretim teknolojisiyle imal edilen yeni filtre materyali, optimum şekilde pileli hale getirilmiş, bunun sonucunda seperasyon ve pürifikasyon performansı artırılırken dirençten kaynaklanan basınç kaybı %50 seviyelerinde düşürülmüştür. Filtre yüzey alanı daha yüksek miktarda kirlilik tutabilmesi maksadıyla genişletilmiştir.

Rakipsiz yüksek performans

Yeni Ultra-Filter, dünya çapında elde edilen tecrübe ve daha verimli – ekonomik filtrasyon teknolojisi temel alınarak geliştirilmiştir.

• Kapasiteye göre optimize edilmiş filtre dizaynı, basınç kaybını minimuma düşürmektedir.
• Gelişimci filtrasyon teknolojisi, yüksek seperasyon verimliliğini sağlamaktadır.
• Rakipsiz verimlilik için komple çözüm.

Bilgisayar destekli simulasyon sayesinde, optimum hava debisi hesaplanmış, gerek filtre elementi gerekse gövde üzerinde türbülanssız bir dizayn yapılmış, bu sayede düşük basınç kayıpları garanti edilmiştir.

Enerji verimliliği nedeniyle maliyet tasarrufu
Rakipsiz verimlilik

Daha ekonomik bir filtrasyon ancak filtrenin yarattığı fark basıncının düşürülmesi ile mümkündür. Sadece 200 mbar’lık bir fark basınç azalması, yıllık 8.000 saat çalışan bir kompresörün yaklaşık 1.500 EUR elektrik tasarruf etmesine olanak sağlamaktadır. (7 bar çalışma basıncı, 120 kW vidalı Kompresör, elektrik birim fiyatı 0,08 EURO/kWh). Örnekten de görülebileceği üzre filtre yatırımının geri dönüşü 1 yılın altında olmaktadır.

Daha sonraki aşamalarda enerji tasarrufu için filtre elementlerinin doğru zamanda değiştirilmesi gerekmektedir. Bu ekonomik sürenin hesaplanması Economizer adı verilen elektronik komponent tarafından yapılmaktadır. Fark basıncı sürekli ölçülmekte, bu değerler mikro işlemci tarafından değerlendirilerek, enerji maliyetleri ve yeni filtre element maliyetleri arasında kıyaslama yapılmaktadır. En uygun malilyetli filtre değişim zamanı geldiğinde LED tarafından “Filtre Değişim” sinyali verilmektedir.

Ekonomik bir filtrasyon için doğru malzeme kullanımı da önemlidir. Farklı uygulamalara ve istenen hava kalitesine uygun olarak 6 değişik tipteki filtre elementinden bir veya birkaçını kullanmak gerekebilir. Bunu gerçekleştirirken fark basıncının minimumda tutulması gereklidir. Kaba ön filtre, mikro, hassas ve aktif karbon filtre elementinden gerekli olanları verimli pürifikasyon için kullanılır.

DF Standart

DF Superplus

Donaldson DF Basınçlı Hava Filtresi

• Birden fazla gövde boyutu, eleman tipi ve aksesuar - Her uygulama için benzersiz ve özel çözümler sunar.
• Optimize edilmiş akış tasarımı -% 50 azaltılmış basınç düşüşü - minimum basınç kaybı, geleneksel filtrelere kıyasla daha düşük enerji tüketimi anlamına gelir.
• Performans verileri ISO 12500-1 (yağ aerosolleri), 12500-2 (yağ buharları) ve 12500-3 (parçacıklar) uyarınca doğrulanmıştır - ISO 8573-1: 2010'a göre basınçlı havanın güvenilir şekilde filtrelenmesi.
• Filtre elemanı filtre kabı ile birlikte çıkarılabilir - Filtrasyon kurulumu ve servisi için gereken alanı en aza indirir.
• Filtre haznesinin içindeki kod klipsi eleman üzerinden çoklu akış yönleri için değiştirilebilir - Çift kullanımlı muhafazalar, birleşik filtre (içten dışa akış) veya partikül filtresi (dıştan iç akışa) olarak kullanılabilir.
• Bayonet filtre haznesi kilidi - Filtre basınç altında açılamaz - yüksek güvenlik.
• Entegre diferansiyel basınç göstergesi - Kullanıcının filtre elemanını uygun aralıklarla değiştirmesini sağlar.
• Daldırma kaplamalı muhafaza - Korozyona karşı uzun süreli koruma

Videolar

Donaldson Ultrafilter DF Basınçlı Hava Filtresi

Donaldson Ultrafilter DF basınçlı hava filtresi ile ilgili, video ve görsel arşivimizden faydalanabilirsiniz.
Ürünlerimizin özelliklerini ve detaylarını içeren kataloglara ürün sayfalarından erişebilirsiniz.

TOP