Ultratroc Cement Master

Çimento üretim endüstrisinin ihtiyaçları için özel olarak tasarlanmış Cement Master, çimento endüstrisinin ihtiyaçları söz konusu olduğunda belirgin avantajlara sahiptir.

Ultratroc Cement Master Hava Kurutucu

Kurutucuya giren basınçlı hava önce ısı eşanjöründe soğutulur. Daha sonra soğutulmuş hava soğutucu gaz döngüsünden geçerek gerekli basınç çiylenme noktasına kadar soğutulur. Basınçlı havadaki nem yoğunlaşır ve otomatik tahliye cihazı ile toplanarak boşaltılır. Son olarak, soğuk hava, gelen basınçlı hava tarafından yeniden ısıtılır. Bu, enerji tasarrufu sağlar ve basınçlı hava sisteminde kurutucunun ötesinde oluşabilecek her türlü nemi önler.

Cement Master avantajları

IP54'e göre toz koruması
Ünite, hiçbir bileşene toz girmemesini ve herhangi bir bileşene zarar vermemesini sağlamak için IP54 olarak derecelendirilmiş tüm elektrikli bileşenlere sahiptir. Bu, yalnızca elektrik kabini ve frekans çeviriciyi değil, aynı zamanda tüm basınç anahtarlarını da içerir.

Frekans dönüştürücü kontrolü IP54 - CM 8250 ve üstü
Soğutucu akışkan kompresörlerinden birinin hızı, bir frekans dönüştürücü aracılığıyla Variopulse denetleyici tarafından kontrol edilir. Diğer kompresörler gerektiğinde devreye alınır (tam yükte kısmi yük). Bu, nominal güç tüketiminin% 90'ına varan bir azalmaya yol açar.

Doğrudan termal kütle
Isı eşanjörleri, soğutulduğunda kompresörlerin daha az açılıp kapanmasını sağlayan bir enerji deposu olan ağır alüminyumdan yapılmıştır. Bu, daha iyi güç tasarrufu ve kurutucunun çiğlenme noktasını etkilemeden ani akış dalgalanmalarını emme yeteneği sağlar. Geleneksel termal kütle kurutucularda olduğu gibi ilave bir ısı eşanjörüne veya ek devreye ihtiyaç yoktur.

Düşük ağ basınçlarında bile düşük basınç düşüşü
Özel olarak tasarlanmış geniş aralıklı bir ısı eşanjörü ile Cement Master, sektördeki en düşük basınç düşüşüne ve 3,5 bar gibi düşük çalışma basınçlarında da sahiptir. Bu, diğer kurutuculara göre elektrik faturanızın % 4'üne kadar tasarruf sağlayabilir.

Güvenilirlik

• Avrupa'da üretilen ve Flensburg Almanya'da monte edilen tüm bileşenlerle ağır hizmet tipi yapı.
• Büyük akıllı seviye algılama tahliyeleri, yüksek nemde bile tüm kondensin hava kaybı olmadan giderilmesini sağlar.
• Karter tahliyesi, düşük hava hızları nedeniyle ısı eşanjörlerinde toplanan yoğuşmayı gidermek için ek bir valf ile yapılır.
• 53 derece C ortam sıcaklığında operasyonlar için uygundur.

Ek avantajlar

• Maks. giriş sıcaklığı 70 ° C
• Ortam sıcaklığı. 53 ° C
• Çalışma basıncı 16 bar g
• 3/7 veya 15 derece çiğ noktasında çalışma seçeneği
• Güçten tasarruf etmek ve korozyon olmaması için çiğlenme noktası yerine % 40 bağıl nemde çalışma seçeneği.
• Tek bileşenli soğutucu R134a, Ozon tüketme faktörü sıfır.
• CAN-bus arayüzü

TOP