Hava Şartlandırma

Uygulamanıza ve uygulamanız için gerekli basınçlı hava kalitesine bağlı olarak kullandığınız basınçlı havanın ne kadar temiz olması gerektiği belirlenebilir. Kalite kurallarınıza uygun basınçlı hava kalitesini elde edebilmek için yapabileceğiniz birçok şey vardır. Hava şartlandırma ürün ve uygulamalarımız ile farklı hava şartlandırma seçeneklerini, bu seçeneklerin çalışma prensiplerini ve basınçlı hava sisteminize neden entegre edilmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Çok çeşitli hava kurutucu, filtre, su seperatörü, otomatik tahliye gibi basınçlı hava şartlandırma ekipmanları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Basınçlı Hava Şartlandırma

Basınçlı hava; endüstride pnömatik sistemlerde yoğun olarak kullanılan bir güç kaynağıdır. Kompresörler aracılığı ile, ortamdan emilen havanın sıkıştırılması sonucunda elde edilen bu güç kaynağının içinde istenmeyen, basınçlı hava kalitesini olumsuz etkileyen bir takım kontaminasyonlar bulunmaktadır. Bu kontaminasyonların önüne geçilmediği takdirde, pnömatik ekipmanlarda ve üretim makinalarında arızalar, nihai üründe zarar ve bozulmalar meydana gelebilecek, bakım ve üretim maliyetleri artacaktır.

HANGİ KURUTUCUYA İHTİYACINIZ VAR?

Basınçlı hava sisteminiz için doğru kurutucuyu seçmeniz, en az kompresör seçimi kadar önemlidir. Kurutucu satın alırken bilmeniz gerekenleri detaylarda bulabilirsiniz.

ABSORPSİYONLU VE KİMYASAL HAVA KURUTUCU

Basınçlı hava şarlandırmanın tek bir yolu yoktur. Birbirinden farklı yollar ve bu yöntemlerde kullanılan farklı ekipmanlar hakkında detaylardan bilgi edinebilirsiniz.

BASINÇLI HAVA KALİTESİ

Basınçlı hava kalitesi, kalite kurallarınıza uygun olmalıdır. Birçok etkene bağlı olarak basınçlı hava kalitesi düşebilir. Doğru hava şartlandırma ile yüksek hava kalitesi elde edilebilir.

BASINÇLI HAVA NEDEN KURUTULMALIDIR?

Basınçlı hava sistemlerinizde problemler ile karşılaşmak istemiyorsanız çıkış havasını kurutmak büyük önem arz eder. Basınçlı hava kurutmanın neden gerekli olduğunu ve nasıl yapıldığını öğrenin.

TOP