Kaçak Tespit Çalışması

Basınçlı hava sistemlerinde hava kaçakları, fark edilmediklerinde ciddi enerji ve para kaybına sebep olmaktadır. Hava kaçakları yağ sızıntıları gibi gözle görülmediğinden veya işletme içerisinde insan kulağı ile duyulamadığından ve genellikle sistem çalışmasına engel olmadığından önemsiz gibi algılanabilir. Ancak sistemde bulunan hava kaçakları, sistem basıncında dengesizliklere sebep olarak sistem verimliliğinde düşüşe yol açabilir. Kompresör kapasitesini aşırı zorlayarak gereksiz harcamalara sebep olabilir ve ekipmanların servis ömürlerini kısaltarak, onarım maliyetlerini artırabilir.

Kaçak tespit çalışması kapsamında uzmanlarımız, tesisinizdeki kaçakları tespit eder ve profesyonel bir şekilde giderir. Enerji verimliliği ve tasarruf açısından kaçak tespit çalışmaları büyük önem taşımaktadır.

Günümüzün sorunu

Basınçlı hava sistemlerindeki sızıntılar nedeniyle dünyadaki endüstriyel enerjinin % 40 kadarı kayboluyor. Dünya genelinde milyarlarca dolar, düşük hava basıncıyla ilişkili enerji kaybı ve çalışmama süresi nedeniyle yok olmaktadır.

Kullanılan Cihazlar

Basınçlı hava kaçak tespit çalışmalarında kullandığımız cihazlar LKS1000V2+ ve LKS1000V3+ 'dır. LKS1000V2+ cihazı hava kaçaklarını tespit ederken, LKS1000V3+ cihazı ise hava kaçaklarının yanında buhar kondenstoplarında arıza tespiti yapmaktadır.

Hava Kaçaklarının Tespiti ve Fotoğraflanması

Alanında uzman en az iki personelimiz fabrika sahanızda LKS1000 cihazı ile hava hatlarını kontrol ederek basınçlı hava kaçaklarını tespit ederler. Tespit edilen kaçaklar, cihaz üzerinden fotoğraflanabilir ve yine cihaz üzerinden tespit edilen hava kaçağı isimlendirilebilir.

Hava Kaçaklarının Etiketlenmesi

Basınçlı hava kaçak tespit çalışmalarında tespit ettiğimiz kaçakların yerinin net olması adına etiketleme işlemi yapılır. Cihaz üzerinde kaydettiğimiz numarı kaçak etiketine de aynı şekilde işlenir.

Hava Kaçaklarının Maliyet Hesabı

Basınçlı hava kaçak tespit çalışmalarında kullandığımız LKS1000V2+ ve LKS1000V3+ cihazlarımız ile maliyet hesabı yaparak bir yıl içerisinde kaçakların meydana getirdiği maddi kaybı ve m3/saat cinsinden kaybolan hava miktarını raporluyoruz.

Kaçak Tespit Çalışması Videolar

Basınçlı hava kaçak tespit çalışması

Kaçak tespit çalışmalarımız ile ilgili, video ve görsel arşivimizden faydalanabilirsiniz.
Ürünlerimizin özelliklerini ve detaylarını içeren kataloglara ürün sayfalarından erişebilirsiniz.

TOP