Isı Geri Kazanım Sistemi ERS

Isı geri kazanım sistemi ERS, hava kurutucu için enerji kaynağı olan yüksek sıcaklık seviyesindeki atık ısının tekrar kullanılmasına izin vererek gaz ve buhar tüketiminde ciddi bir azalmaya yol açar.

ERS ısı geri kazanım sistemi, ekipmanı mümkün olan en yüksek sıcaklığı elde etmek için optimize eder ve kullanım koşulu ne olursa olsun, hava kurutuclarının optimize edilmiş çalışmasını ve çalıştırılabilirliğini sağlar.

ERS, otomatik olarak açılıp kapanabilir bir sistemdir ve sistemin sorun giderme veya bakımı sırasında hava kurutucunun ve ısı geri kazanım ekipmanının bağımsız çalışmasına izin verir. ERS ile veya ERS olmadan performansı kolayca değerlendirebilir ve karşılaştırabilirsiniz.

Isı geri kazanımın faydaları (1 adet kompresör için hesaplanmıştır)

Atik ısıyı geri kazanmak için kullanılacak ilave ekipmanın yatırım maliyeti, yapılacak tasarrufla kendini kısa sürede geri ödemektedir. Isı geri kazanım sistemleri, ısıtma veya sıcak su ihtiyacının tamamını karşılamakta ve yatırım maliyetini düşürmektedir. Isının tamamının kullanılabildiği durumlarda sistemin kendini 1 yıldan az bir sürede ödeyebildiği sıkça görülmektedir.

Sonuç

Basınçlı hava üretiminde kullanılan hava kompresörlerinin hemen hepsinden değişik yöntemlerle isi geri kazanımı elde etmek mümkündür. İyi planlanmış bir enerji geri kazanım sistemi, İsletmenin maliyetlerini düşürerek daha rekabetçi olmasını sağlayacaktır. Kaynakların verimli kullanılması yasadığımız çevreye vermemiz gereken saygının bir gereğidir.

TOP